szesza-logo

A Játékok legfrissebb hírei - 2007.07.16.

2007. AUGUSZTUS 27.
A Játékok legfrissebb hírei - 2007.07.16.

A népzenék világa elevenedik meg a Ghymes lemezbemutató koncertjén

Messzerepülő című új lemezét mutatja be az együttes az Újszegedi Szabadtéri Színpadon

Július 21-én Szegedre érkezik a sajátos zenei stílust megfogalmazó Ghymes együttes. A Szegedi Szabadtéri Játékok programkínálatában az Újszegedi Szabadtéri Színpadon lép fel a népszerű zenekar.

A Szegedi Szabadtéri Játékok családias hangulatú helyszínén, az Újszegedi Szabadtéri Színpadon július 21-én lép fel a Ghymes.

Az együttes a magyar, közép-európai, arab és balkán népzenék világát idézi meg, vegyítve jazz-, rock- és komolyzenei elemekkel. A Ghymes dalait Szarka Tamás zenéje és irodalmi értékű szövegvilága mellett Szarka Gyula különleges, népzenei gyökerű szerzői zenéjének együttese határozza meg. A három aranylemezzel és négy platinalemezzel büszkélkedő zenekar több szakmai elismerésben is részesült.

A zenekar legutóbb egy éve járt Szegeden, idén Messzerepülő című lemezét mutatja be, mely az eddigi fellépések során mindig nagy sikert aratott a közönség körében. Az Újszegedi Szabadtéri Színpadon a koncert alatt lehetőség lesz az elmélyült zenehallgatásra, de aki kedvet érez a tánchoz, azt is megteheti. Szarka Tamás, a Ghymes együttes énekese hozzátette: "Az előadáson vidám és szomorú dalokat egyaránt hallhat a közönség, szerzeményeink között megtalálhatóak könnyed nyári muzsikák és nagy drámák is."

Szarka Tamás a következő szavakkal ajánlja mindenki figyelmébe az új albumot: "A Ghymes legújabb lemeze továbbra is durva korlátokat rombol, finom szabályokat épít, ringat, ríkat, földbe döngöl, ingnyakon ragad és felrohan veled a tetőre, s kérdezés nélkül nevetve elszáll veled stílusokon, horizonton, nem is létező boldogságokon, mozdulatlan depressziókon, saját sorsunkon át vissza, befelé - jó messzire.
Õ a Messzerepülő."

Banner
Banner
Kövessen minket!
Instagram
Facebook
Youtube
Banner
Banner
További hírek
news
A 3 testőr dedikál a REÖK Cukrászdában

A Szegedi Szabadtéri Játékok A 3 testőr című produkciójának jeles közreműködőivel találkozhatnak az érdeklődők szombaton 16:30-tól. Szente Vajk rendező és az előadás több sztárja dedikálókártyákkal várja rajongóit a REÖK Kézműves Cukrászda teraszán.

Továbbarrow

news
Stanley Jordan: „A zene elengedhetetlen!” – őserő és virtuozitás a Szegedi Szabadtérin

Világklasszis fenomének látogatnak augusztus 13-án az Újszegedi Szabadtéri Színpadra: Stanley Jordan és kvartettje gitárok és ütőshangszerek egyedülálló összhangjával robbantja fel a színpadot a napfény városában. A koncertre készülve a tapping gitározás úttörőjével, a páratlan Stanley Jordannel beszélgettünk.

Továbbarrow

news
Rebecca visszatért a Szabadtéri Játékokra

Újra a Dóm téren próbál a Szegedi Szabadtéri Játékok tavaly bemutatott sikermusicale, a Rebecca csapata. A napfény városába, és a július 18., 19., 20.,25., 26. és 27-i előadások helyszínére történő visszatérés alkalmából a Szegedi Nemzeti Színház főigazgatója, Barnák László köszöntötte a Lévay-Kunze musical közreműködőit kedd délután.

Továbbarrow

Copyright © 2024

Kövessen minket!

FacebookInstagramYouTube

További információk

HÍrlevél Feliratkozás