szesza-logo

Három generáció sztárjai az Elfújta a szélben

2014. ÁPRILIS 28.
Három generáció sztárjai az Elfújta a szélben

2013. március 12. 

Lerántották a leplet a hazánkban először a Dóm téren látható Presgurvic-musical szereplőgárdájáról. Három musical-generáció képviselőire osztották a szerepeket. A sajtótájékoztatón a művészek ízelítőt is adtak a darabban hallható dalokból, mellyel azonnal elbűvölték a megjelenteket.  A rendező színes, szélesvásznú, igazi filmszerű előadást ígért.

Magyarországon először a Szegedi Szabadtéri Játékokon láthatja a musical-rajongó közönség az Elfújta a szél szuperprodukciót. A Budapesti Operettszínházzal együttműködésben, Somogyi Szilárd rendező elképzelésében színpadra kerülő darab Gerard Presgurvic lenyűgöző zeneműve, mely külföldi színházakban már hatalmas sikerrel fut.

Kerényi Miklós Gábor, a Budapesti Operettszínház főigazgatója és az előadás művészeti vezetője elárulta: Presgurvic tulajdonképpen szabad kezet adott az alkotók számára, úgy formálják az alapanyagot, ahogyan jónak látják a megvalósuló produkció érdekében. Kero® saját bevallása szerint rögtön megérezte a darabban rejlő fantasztikus siker lehetőségét, hiszen a legendás hősnő, Scarlett O’Hara nevére, bármely generáció tagjának is említette, mindenki rögtön felkapta a fejét.

Kesselyák Gergely, a szegedi szabadtéri művészeti vezetője szerint a napfény városának különlegesen erős a kulturális kisugárzása, melyben nagy szerepe van a fesztiválnak. A musical műfajjal sok alkotó és énekes került kapcsolatba Szegeden, sokakat indítottak el a pályán a Dóm téri előadások. Csakúgy, mint számos remek darabot, hazai bemutatót, így például a Miss Saigont, Elisabeth-et, Szentivánéji álmot, Valahol Európábant, Nyomorultakat. A jövő generációnak – így az Elfújta a szél szereplőinek is – azt kívánta, hogy hasonlóan hosszú és szép karriert érjenek el.

Több fordulós castingon, több mint ötszáz jelentkező közül választotta ki a rendező a musical szereplőit. A végeredmény: három generáció képviselői keltik életre a világhírű történet karaktereit. Az évek óta a musicalszínpadokon bizonyító, közönségkedvenc sztárok mellett szerepet kaptak a középgeneráció csillagai is valamint figyelemreméltó ifjú tehetségek.

Belle Watling kurtizánként Janza Kata, Rhett Butlerként Szabó P. Szilveszter, Scarlett O’Haraként Vágó Zsuzsi és Gérald O’Haraként Szomor György erősítik a „nagy öregek” csapatát. A középgenerációt Kerényi Mikós Mátéa Forradalmár, Bíró Eszter Melanie és Nádasi Veronika Mammy szerepében képviseli, a fiatalokat pedig Brasch Bence (Frank Kennedy), Veréb Tamás (Ashley) és Gubik Petra(Scarlett második szereposztása).   

A szereplők közül többen élőben mutatták be az újságíróknak, mennyi érzelmet, erőt és elbűvölő dallamvilágot sűrített a zeneműbe Presgurvic. Janza Kata kéjnőként minden jelenlévő fejét elcsavarta játékos előadásával, Szabó P. Szilveszter és Vágó Zsuzsi duettje szívfacsaróan mutatta be a történet szerelmespárjának kálváriáját, Kerényi Miklós Máté a plafont is leénekelte a lobbanékony forradalmár dalával. 

A rendező, Somogyi Szilárd nagy megtiszteltetésnek nevezte, hogy a szegedi, hatalmas színpadon is kipróbálhatja magát. Úgy fogalmazott, a mesterfogásokat a korábbi Dóm téri produkciók próbái alatt már elleste Kero®-tól. Ezt a profizmust próbálják majd a remek csapattal követni nyáron. Érdekes történetként megemlítette, hogy szentesi gimnáziumi évei alatt éppen az Elfújta a szélből kellett Monty Python-szerű pamfletet készíteniük, a szegedi döntő során pedig meg is nyerték ezzel a művészeti versenyt. Az akkori emblematikus pillanatokra koncentrál majd ebben a koncepcióban is. A darabbal kapcsolatban elmondta: színes szélesvásznú produkciót láthatnak majd a nézők, számítani lehet látványos effektusokra, legalább három csatajelenetre. „Egy adott pillanatban egész Atlantát fel kell gyújtanunk, úgyhogy lehengerlő látványra számítsanak” – zárta csattanósan mondandóját.  

Hogy valójában mekkorát durran a kész produkció, az Szegeden négy alkalommal derül ki: július 26-án, 27-én, augusztus 2-én és 3-án. A sajtótájékoztató résztvevői mindenesetre valamennyien borítékolták a hangos sikert.

Kövessen minket!
Instagram
Facebook
Youtube
További hírek
news
Fehér Tibor angol hercegként tér vissza a Dóm térre

Újabb népszerű színművész csatlakozik a Szegedi Szabadtéri Játékok idei bemutatójának illusztris szereplőgárdájához. Fehér Tibor Jászai Mari-díjas művész Buckingham herceg szerepében lép színre A 3 testőr kalandmusicalben.

Továbbarrow

news
Milady De Winter színre lép: Varga-Járó Sára debütál a Dóm téren

Miladyjére talált a Szegedi Szabadtéri Játékok: Varga-Járó Sára alakítja A 3 testőr intrikusnőjének szerepét. A fiatal színművészt száz pályázó közül választotta ki a fesztivál új bemutatójának alkotócsapata.

Továbbarrow

news
Kovács Gyopár Constance-ként lép színre A 3 testőrben

Készülő produkciójának újabb szereplőjét jelentette be a Szegedi Szabadtéri Játékok. Constance szerepében Kovács Gyopárral gazdagodik a Bolland-fivérek és André Breedland musicalének szereplőgárdája hazánk legnagyobb színpadán, a Dóm téren.

Továbbarrow

Copyright © 2024

Kövessen minket!

FacebookInstagramYouTube

További információk

HÍrlevél Feliratkozás