szesza-logo

Ismerd meg kívül-belül Szeged legszebb szecessziós palotáját!

2015. JÚNIUS 23.
Ismerd meg kívül-belül Szeged legszebb szecessziós palotáját!

2015. június 27-én, szombaton ismét ingyenes palotasétára invitálja a szegedieket és a Szegedre érkező turistákat a REÖK.

9 órától a gyerekek vehetnek részt egy játékos épületbejáráson. 11 órától a felnőtt vendégeket várják a szervezők.

Utazzunk száz évet vissza az időben, és ismerjük meg a szecessziós csodapalota vagy palotacsoda múltját és jelenét. Hogyan avanzsált összművészeti központtá Reök Iván Lajos egykori lakóháza? Hol volt az épületet megálmodó zseniális építész Magyar Ede építészirodája? Milyen lett az épület sarkán megnyíló vadonatúj kávéház?

A havonta megrendezendő palotasétára azokat a felnőtteket és gyerekeket várjuk, akik kedvelik a jó történeteket, nem ijednek meg a kérdésektől, és szeretik a csokoládét.

2015.június 27. (szombat)

Programismertető

• 9.00-9.45: Palotamesék

Gyerekeknek szóló palotaséta (6 éves kor felett ajánlott)

A gyerekek csak szülői felügyelettel vehetnek részt a programon.

Gyülekező: 8.45-9.00-ig a REÖK átriumban

• 11.00 -12.30: Felnőtt palotaséta

A séta során először kívülről majd belülről ismerjük meg a Reök-palotát.

Gyülekező: 10.45-11.00-ig a REÖK átriumban

A sétákat kidolgozta és vezeti: Csikós Ildikó, a Beyond Budapest Sightseeing munkatársa. Mindkét program ingyenes, ám regisztráció szükséges a peter.teszary@szegediszabadteri.hu címen. Kérjük, tüntessék fel pontosan, hogy melyik sétára és hány fővel jelentkeznek.

Banner
Kövessen minket!
Instagram
Facebook
Youtube
Banner
További hírek
news
Évadzáró Szabadtéri podcast a Wicked sztárjaival

Utolsó adásához érkezett a Szabadtéri podcast idei szériája. Ezúttal a szabadtéri világpremierjére a Dóm téren készülő Wicked három művészével: Udvaros Dorottyával, Csonka Andrással és Tóth Angelikával beszélget Stahl Judit.

Továbbarrow

news
Szegeden próbál a Carmen csapata

Megérkezett a Dóm térre a Carmen stábja. A Szegedi Szabadtéri Játékokon július 31-én és augusztus 1-én kerül műsorra Bizet operája. A Csokonai Nemzeti Színház Debrecen előadásának közreműködőit Barnák László főigazgató hétfő este köszöntötte a helyszínen.

Továbbarrow

news
95 év dicsérete: Szabadtéri-kiállítás nyílik a REÖK-ben

A REÖK-ben megrendezett színháztörténeti kiállítás kapcsolódik a 95 éves Szegedi Szabadtéri Játékok ünnepi évadához. Július 17-én 17:00-kor nyílik a kétszintes tárlat, amelyet Barnák László főigazgató és Tóth Károly képviselő, Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata Kulturális, Oktatási, Idegenforgalmi és Ifjúsági Bizottságának alelnöke ad át a nyilvánosságnak.

Továbbarrow

Copyright © 2024

Kövessen minket!

FacebookInstagramYouTube

További információk

HÍrlevél Feliratkozás