szesza-logo
cover-image

István, a király

Dóm tér

Szörényi - Bródy

eloadas

BEMUTATÓ: 2024. AUGUSZTUS 10.

40 évvel első szegedi előadása után visszatér az István, a király!
Az államalapítás ünnepét megelőzően, majd a hosszú hétvégén öt alkalommal dönthetnek a Szabadtéri Játékok nézői, hogy István vagy Koppány mellé állnának korai történelmünk egyik legjelentősebb konfliktusában.
A Zikkurat Produkció különleges megoldásokat felvonultató előadásában, sosem látott szereposztásban kiváló színművészek – köztük a címszerepben Koltai-Nagy Balázs - és népszerű énekesek – Koppány szerepében Baricz Gergő, továbbá Borbély Richárd, Horányi Juli, Köteles Leander, Sena Dagadu, Herczku Ágnes, Kardos-Horváth János - keltik életre az emlékezetes szerepeket, a rock-opera eredeti hangszerelésében megszólaltatva az ikonikus dalokat.
Tóth Kázmér díszlete egyedülálló, kifejezetten a Dóm tér adottságaihoz alkalmazott változatban érkezik Szegedre. Az előadás rendezője Novák Péter, akinek élete és karrierje ezer szállal fűződik az István, a király történetéhez. Rendezésében nemcsak a nemzeti kinccsé vált dalok, feledhetetlen alakítások, hanem egy páratlan előadás, valódi élményszínház vár a Szegedi Szabadtéri Játékok közönségére.

 

A mű szerzői jogait a Zikkurat Színpadi Ügynökség és a Melody Kft. képviseli.

Kövessen minket!
Instagram
Facebook
Youtube
Ajánljuk még
Program image

A CIGÁNYBÁRÓ

Dóm tér előadás

Ifj. Johann Strauss

Program image

Ezeregy éjszaka

Dóm tér előadás

Geszti Péter - Monori András - Tasnádi István

Program image

A 3 TESTŐR

Dóm tér előadás

Rob Bolland - Ferdi Bolland - André Breedland

Copyright © 2024

Kövessen minket!

FacebookInstagramYouTube

További információk

HÍrlevél Feliratkozás